Căutare
Cine ne citește?
Avem 10 vizitatori online

Înscrierea în învățământul primar

Lista elevi admiși / respinși - Clasa pregătitoare 2021/2022

Lista elevi admiși - Clasa pregătitoare 2021/2022:  AICI

Lista elevi respinși - Clasa pregătitoare 2021/2022: AICI



Ultima actualizare (Duminică, 23 Mai 2021 10:52)

 

Prezentarea Școlii Gimnaziale Nr. 16 Oradea

Ultima actualizare (Miercuri, 17 Martie 2021 13:49)

 

A nagyváradi 16-os számú Általános Iskola bemutatkozó rövidfilmje

Ultima actualizare (Miercuri, 17 Martie 2021 13:48)

 

Planul de școlarizare - anul școlar 2021/2022

Pentru anul școlar 2021-2022 școala își propune să facă înscrieri după cum urmează:

Clasa pregătitoare:

  • 4 clase cu predare în limba română cu un număr de 88 elevi
  • 1 clasă cu predare în limba maghiară cu un număr de 22 elevi

Ultima actualizare (Joi, 18 Martie 2021 10:12)

 

Metodologie și calendar

Ordinul de ministru privind înscrierea în învățământul primar (anul școlar 2021-2022) încă nu a fost publicat în Monitorul Oficial.

Ordinul M.E.C. nr. 3473 din 10.03.2021 privind aprobarea Calendarului și a Metodologiei de înscriere a copiilor în învățământul primar pentru anul școlar 2021-2022: PDF

  • Metodologie de înscriere a copiilor în învățământul primar pentru anul școlar 2021-2022: PDF
  • Anexele 1, 2, 3 la Metodologie: PDF
  • Calendarul înscrierii în învățământul primar pentru anul școlar 2021-2022: PDF

Informare cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal în procesul de înscriere a copiilor în învățământul primar: PDF

Ultima actualizare (Joi, 18 Martie 2021 10:11)

 

Informații pentru părinți

IMPORTANT

Programarea telefonică pentru completarea/validarea cererilor-tip de înscriere și ordinea în care se prezintă pentru completarea/validarea cererilor-tip de înscriere nu presupune crearea unei liste de preînscriere și/sau acordarea unor priorități la înscriere.

Cererea-tip de înscriere în clasa pregătitoare se poate completa online sau la secretariatul unității de învățământ la care părintele dorește înscrierea copilului.

PERIOADA COMPLETARE/DEPUNERE/TRANSMITERE CERERE-TIP DE ÎNSCRIERE LA SECRETARIATUL UNITĂȚII DE ÎNVĂȚĂMÂNT

29.03.2021-28.04.2021

Cererile vor putea fi transmise online sau depuse la secretariatul școlii.

ORAR DEPUNERE/VALIDARE CERERE-TIP DE ÎNSCRIERE LA SEDIUL INSTITUȚIEI (pe baza unei programări)

  • LUNI – JOI: 8:00 - 18:00
  • VINERI: 8:00-17:00

Ultima actualizare (Vineri, 19 Martie 2021 12:08)

Citeşte mai mult...

 

Circumscripția școlară

STRĂZI ARONDATE ȘCOLII GIMNAZIALE NR. 16

SECȚIA ROMÂNĂ

Ştefan cel Mare nr.127-144 şi nr. 77-85,Uzinelor, Italiană, Călugăreni fără nr.1 şi 3, Aleea Rogerius nr. 10 şi 12, Transilvaniei nr. 10-28 şi nr. 9-33 , Bernard Shaw, Cosminului, Mehedinţi, Traian Lalescu nr. 28-38 şi nr. 35-45, Milcovului nr. 1-7 şi nr. 2-6 , Ecoului, Moldovei nr. 82-84, Corneliu Coposu nr. 31 şi 33, Matei Corvin, Cucului, Lirei, Torentului, Lupului, Molidului, Valea Nucului, Vladimir Petrovici Filatov, Crângului, Căpşunilor, Popasului, Isaac Dunaevski, Apelor, Crivăţului, Mărgelelor, Cornului, Gutuilor, Nicolae Filimon, Pelicanului, Inului, Ciucului, Zmeurei, Parângului, Avicenna, Dornei, Plantelor, Vămii, Harghitei, Ghiurghiului, Pavilioanele CFR, Ciucaşului, Cramei, Cântăreţului, Valea Frumoasă, Drumul Hotarului, Dealului, Rectorului, Moviliţei, Suişului, Santăului, Triajului, Bajor Andor, Afinelor, Castanilor, Cedrilor, Plopilor, Vișinilor, Armoniei, Gheorghe Ciuhandu.

SECȚIA MAGHIARĂ

Ştefan cel Mare nr.127-144 şi nr. 77-85,Uzinelor, Italiană, Aleea Rogerius nr. 10 şi 12, Transilvaniei nr. 10-28 şi nr. 9-33 , Bernard Shaw, Cosminului, Mehedinţi, Traian Lalescu nr. 28-38 şi nr. 35-45, Milcovului nr. 1-7 şi nr. 2-6 , Ecoului, Moldovei nr. 82-84, Corneliu Coposu nr. 31 şi 33, Triajului, Bajor Andor, Afinelor, Castanilor, Cedrilor, Plopilor, Vișinilor, Armoniei, Gheorghe Ciuhandu, Dacia nr. 53-121, Dacia nr. 76-118, Aleea Sulfinei, Aleea Rogerius nr. 1-5 şi 2-8, Transilvaniei nr. 2-8 şi 1-7, Corneliu Coposu nr. 2-18, Iza, Ep Ioan Suciu, Podului, Borşului, Aleea Posada, Şelimbărului, Călugăreni nr.1-3, Birzavei, Tuşnadului, G. Călinescu, Budai Nagy Antal, Eugeniu Carada, General Gheorghe Mărdărescu, Ion Mihalache, Nicolae Filipescu, Petre P. Carp, Meşteşugarilor nr. 47-99 (nr. impare) şi nr. 56-118 (nr. pare), Lăpușului, Irofte Grigore, Alexandru Cazaban, Salcâmilor, Oneştilor nr.14-104 (nr. pare), O.Densuşianu nr. 1-118 (nr. impare), Corneliu Baba, Aluminei, Sovata nr. 2, 5-57, 22-62, 85-91, Slatinei, Traian Grozăvescu, Tîrnavelor, Lisabonei, Minerilor, Fagului, Dobreştilor, Hortensiei, N. Gane, Vinului, Odobestilor

Ultima actualizare (Joi, 18 Martie 2021 12:42)

 
Mai multe articole..